Psycholog Szczecin

pomoc psychologa

Psycholog Szczecin - czym zajmuje się psycholog?

Zapewne każdy słyszał kiedyś o takim zawodzie jak zawód psychologa. Jednak czy wszyscy na pewno wiedzą co to właściwie oznacza? Czym zajmuje się psycholog? Pojęcia takie jak psycholog, psychoterapeuta czy psychiatra są wciąż często mylone, co może wprowadzać w błąd. Wielu ludzi myśli, że wizyta u psychologa jest równoznaczna z pobytem w szpitalu, leczeniem farmakologicznym i stwierdzeniem znacznych zaburzeń psychicznych. Jest to ogromny błąd. Psycholog to osoba, która pomaga swoim klientom podczas szukania rozwiązań trudnych sytuacji, znacznie ich obciążających i uniemożliwiających samodzielne poradzenie sobie z nimi. Psycholog oferuje przede wszystkim wsparcie, połączone z doświadczeniem zawodowym i obszerną wiedzą dotyczącą ludzkiej psychiki. Dzięki wiedzy i umiejętności psychologa, możesz odzyskać poczucie własnej wartości, równowagę, pewność siebie, spokój, satysfakcję z życia i siłę, aby walczyć samodzielnie z problemami, które spotkają Cię w przyszłości. Psychologia jest nauką o człowieku. Bada ona mechanizmy, które rządzą ludzką psychiką i zachowaniami. Dzięki niej można przewidywać zachowanie jednostki, a dzięki temu uchronić ją przed zachowaniami destruktywnymi. Pomoc psychologa polega na tym, aby jak najlepiej wspomóc klienta przy poznawaniu i lepszym zrozumieniu siebie, a dzięki temu, w dokonywaniu świadomych, racjonalnych wyborów i samodzielnym kierowaniu własnym życiem. Psycholog zajmuje się więc wspieraniem klienta w jego rozwoju i wprowadzaniu korzystnych zmian życiowych, poprawiających w stopniu znacznym jego jakość.

Czy jest Ci potrzebna pomoc psychologa?

Jeżeli czujesz, że Twoje problemy Cię przytłaczają i zaczynasz odczuwać trudności związane z radzeniem sobie z nimi, pomoc psychologa jest najlepszym rozwiązaniem. Bardzo często ludzie nie zdają sobie do końca sprawy ze swoich destrukcyjnych zachowań, które utrwalają sobie każdego dnia. Problemy nie znikają samoistnie. Aby się ich pozbyć, należy je w odpowiedni sposób rozwiązać. W momencie, w którym nie do końca wiesz gdzie szukać rozwiązania swojego problemu, ani jak to rozwiązanie ma wyglądać, konsultacja z psychologiem jest właśnie dla Ciebie. Jeżeli odczuwasz ból, lęk, przygnębienie lub czujesz się przytłoczony swoimi problemami - na ratunek spieszy Ci psycholog w Szczecinie. Psychologia daje nam wiedzę na temat ludzkiej psychiki, którą psycholog Szczecin wykorzystuje w praktyce, pomagając swoim klientom przechodzić przez trudne sytuacje życiowe. Niekiedy problemy nawarstwiają się przez wiele lat i pacjenci sami nie wiedzą co tak naprawdę sprawia im największą trudność i co jest powodem ich smutku. Często dopiero wraz z psychologiem są w stanie dojść do źródła swoich problemów i razem z nim znaleźć najlepsze ich rozwiązanie.

Psychologia - na czym polega konsultacja psychologiczna?

Konsultacja psychologiczna jest pierwszym spotkaniem z klientem, które ma charakter wywiadu, dzięki któremu dobierana jest jak najlepsza dla klienta forma pomocy, potrzebnej do uporania się ze wszelkimi jego problemami. Dzięki wywiadowi z klientem psycholog dowiaduje się wszystkich niezbędnych informacji o jego problemach i obecnym jego funkcjonowaniu w obliczu napotykanych trudności. Wywiad sam w sobie jest już pewnego rodzaju terapią, podczas której pacjent może być w stanie zauważyć pierwsze oznaki swoich nieadaptacyjnych zachowań, możliwe też jest odkrycie ich źródła lub pewnych prawidłowości w swoim zachowaniu. Psycholog, na podstawie informacji uzyskanych od klienta oraz swojej specjalistycznej wiedzy, dobiera odpowiednią formę pomocy, którą uzgadnia z pacjentem. Po ustaleniu wraz z klientem odpowiedniej formy pomocy psychologicznej, musi być on świadomy tego, że aby uzyskać faktyczną i widoczną zmianę swojego samopoczucia czy zachowania, sam klient musi być zaangażowany w pracę nad sobą. Każda forma pomocy psychologicznej wymaga większego lub mniejszego wkładu własnej pracy i umiejętności wglądu w swoje emocje czy myśli. Pomoc psychologiczna potrafi wymagać od klienta wysiłku emocjonalnego i intelektualnego, otworzenia się przed psychologiem lub psychoterapeutą, umiejętności rozmowy i komunikacji własnych myśli.

Twój psycholog w Szczecinie - sprawdź naszą ofertę

Oferta naszego Centrum Terapii Poznawczo - Behawioralnej jest bardzo bogata w przeróżne formy terapii. Od lat staramy się zapewniać naszym klientom kompleksową pomoc psychologiczną. Współpracujemy ze specjalistami przeróżnych dziedzin, takich jak logopedia, psychologia sportu czy psychiatria. Wybierając nas zyskujesz gwarancję otrzymania profesjonalnej, kompleksowej pomocy płynącej od najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. Dobierzemy odpowiednią dla Ciebie formę terapii: indywidualną, grupową lub terapię dla par. Wykonujemy także, przy użyciu specjalistycznych narzędzi psychologicznych, diagnozę psychologiczną, w oparciu o wywiad z klientem. Dzięki niej pacjent będzie miał sposobność lepiej poznać siebie, swoją osobowość i odnaleźć możliwe źródła trudności. W naszej ofercie znajdziesz również warsztaty, które mają na celu wspomóc Twój rozwój osobisty. Wszelkie nasze działania terapeutyczne oparte są o podejście poznawczo - behawioralne, które określane jest mianem jednego z najskuteczniejszych podejść terapeutycznych.

Psychoterapia Szczecin - na czym polega psychoterapia poznawczo - behawioralna

Psychoterapia jest to jedna z form pomocy psychologicznej, wykorzystywana przez psychoterapeutów. Jest to jedna z najlepszych metod leczenia. Terapia poznawczo - behawioralna to inaczej nauka oduczania. W praktyce oznacza to, że podczas korzystania z dobrodziejstw płynących z psychoterapii poznawczo - behawioralnej, klient najpierw przedstawia swoje objawy, werbalizując swoje problemy i określając swoje zachowanie, następnie psychoterapeuta stawia na tej podstawie diagnozę, co rozpoczyna proces psychoterapii, która kończy się oceną jej skutków. Terapia poznawczo - behawioralna leczy problemy emocjonalne i zaburzenia psychiczne i jest jedną z najlepiej zbadanych i sprawdzonych form terapii. Wywodzi się ona z behawioryzmu, czyli podejścia w psychologii, w myśl którego wszelkie nasze zaburzenia są skutkiem wyuczonych reakcji na konkretne bodźce. Z racji tego, zaburzenia zachowania to nic innego niż utrwalone, nieadaptacyjne reakcje, których wyuczyliśmy się w ciągu życia. Podsumowując, według założeń psychoterapii poznawczo - behawioralnej, zaburzenia psychiczne są wynikiem tego, że źródło problemu powoduje nacechowane negatywnie myśli, uczucia czy działania, które na siebie wzajemnie wpływają. Sama terapia polega na rozłożeniu problemu na pojedyncze czynniki, co pozwoli lepiej zrozumieć jego źródło i skutki. W momencie zrozumienia przyczyn i skutków przeżywanych problemów oraz związanych z nimi emocji, myśli i zachowań, klient ma szanse zmodyfikować swoje uczucia i zachowania, a w rezultacie, ma on możliwość uwolnić się od swoich problemów. Terapia poznawczo - behawioralna jest więc formą terapii, która opiera się w głównej mierze na realnej zmianie nieadaptacyjnych przekonań, które sprawiają klientom trudności w codziennym funkcjonowaniu. Nieadaptacyjny sposób myślenia objawia się w postaci negatywnych odczuć fizycznych, reakcji i emocji. Zmieniając go, zmieniamy również nasze zachowanie.
Terapia poznawczo - behawioralna najlepiej sprawdza się w przypadku występowania nerwicy, depresji, fobii, zaburzeń odżywiania, stresu pourazowego czy lęków napadowych. Terapia ta skoncentrowana jest na rozwiązywaniu aktualnych trudności i problemów, dziejących się "tu i teraz". Zazwyczaj jest krótkoterminowa, ale ostatecznie to terapeuta określa jej długość i intensywność, zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.

Sięgnij po pomoc specjalisty - Psycholog Szczecin specjalnie dla Ciebie

Jeżeli jesteś gotowy na to, aby uzyskać specjalistyczną pomoc psychologa lub psychoterapeuty - zgłoś się do nas. Pomożemy Ci osiągnąć harmonię, spokój ducha, poczucie kontroli nad własnym życiem i umiejętność samodzielnego radzenia sobie z własnymi problemami. Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy. Zadzwoń już teraz!

Do Twojej dyspozycji pozostają:

Katarzyna Skrzypczak

psycholog, logopeda, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

+48 786 984 094


Ewa Winiarska

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

+48 786 984 094


Anna Ochman

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

+48 786 984 094


Zapraszamy

od poniedziałku do piątku od 9 do 19

+48 786 984 094