Terapia par i małżeństw

Profesjonalna terapia par i małżeństw w Szczecinie

Terapia par i małżeństw Szczecin

Terapię par i małżeństw kierujemy do tych, którzy właśnie przechodzą kryzys w związku i pragną zapobiec jego rozpadowi. Terapia ma za zadanie pozbyć się uczucia obojętności czy rozczarowania wzajemnymi relacjami. Dzięki technikom terapii poznowaczo-behawioralnej będą mieli Państwo możliwość spojrzenia na swoje problemy z innej perspektywy. W naszym gabinecie psychologicznym w Szczecinie dołożymy wszelkich starań, aby w atmosferze szacunku i zaufania mogli Państwo nawiązać wzajemny dialog na nowo.

Techniki stosowane podczas terapii par i małżeństw

Podczas spotkań wykorzystujemy techniki terapii poznawczo-behawioralnej. Pacjenci uczą się identyfikowania i modyfikowania myśli automatycznych, które bezpośrednio wpływają na ich zachowanie względem siebie; uczą się pracy nad problemami związanymi z regulacją emocji; trenują umiejętność lepszej komunikacji i rozwiązywania problemów.

Co umożliwia terapia par i małżeństw?

Terapia umożliwia lepsze poznanie partnera i samego siebie. We współpracy z psychoterapeutą mają Państwo możliwość znaleźć wyjście z trudnych sytuacji, wypracować skuteczną drogę porozumienia, nauczyć się rozmawiać i przedstawiać swój punk widzenia. Terapia par i małżeństw w naszym gabinecie psychologicznym w Szczecinie może być pierwszym i przełomowym krokiem do ratowania związku.

Profesjonalna terapia par i małżeństw w Szczecinie

Terapia poznawczo behawioralna

Podejście poznawczo-behawioralne jest jednym z najlepiej zbadanych i cieszących się największą skutecznością podejść terapeutycznych w historii psychoterapii. Jego skuteczność potwierdza szereg badań klinicznych. Terapia poznawczo-behawioralna wywodzi się z behawioryzmu, kierunku psychologicznego, zgodnie z którym zaburzenia, występujące w zachowaniu wynikają z wyuczonych reakcji na konkretne bodźce. Psychoterapeuta pomaga „rozłożyć” problematyczną sytuacje na najmniejsze elementy. Ich zmianę umożliwia ich pełne zrozumienie, co z kolei przekształca nasze odczucia, tym samym uwalniając od problemów. Terapia poznawczo-behawioralna jest formą terapii opartą na zmianie nieadaptacyjnych przekonań. Pozwala rozwinąć samoświadomość klienta, a uświadomienie sobie wzajemności wpływu emocji, myśli i zachowania pomaga rozwijać poczucie kontroli nad własnym życiem, wzmagając przy tym poczucie własnej skuteczności. Terapia poznawczo-behawioralna pomaga zmienić sposób myślenia(część poznawcza) i zachowania (część behawioralna) dzięki oduczeniu szkodliwych reakcji na konkretne bodźce przerywając błędne koło negatywnych myśli, odczuć i zachowań.

Kto powinien skorzystać z terapii?

Należy pamiętać o tym, że kryzysy i trudności spotykają każdy związek, na różnych etapach jego trwania. Nie każda para jest w stanie samodzielnie stawić czoła piętrzącym się problemom, aby skutecznie naprawić swoją relację. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z terapii dla par lub małżeństw. Terapia skierowana jest do wszystkich osób, które są gotowe do ciężkiej pracy nad sobą, aby zauważyć prawdziwe zmiany. Terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym wymaga od klientów dużo własnej pracy i chęci. Należy starać się aktywnie obserwować własne emocje, analizować myśli, co sprawia, że terapia wymaga emocjonalnego i intelektualnego wysiłku. Podejmując się tej formy terapii trzeba mieć świadomość, że uzyskanie trwałych efektów wymaga czasu, chęci i ćwiczeń klientów. Terapię par i małżeństw kierujemy do tych, którzy właśnie przechodzą kryzys w związku i pragną zapobiec jego rozpadowi. Kryzysem może być każda sytuacja, której rozwiązanie przerasta osoby będące w związku.

Terapia par i małżeństw Szczecin

Terapia ma za zadanie pozbyć się uczucia obojętności czy rozczarowania wzajemnymi relacjami. Dzięki technikom terapii poznowaczo-behawioralnej będą mieli Państwo możliwość spojrzenia na swoje problemy z innej perspektywy. W naszym gabinecie psychologicznym w Szczecinie dołożymy wszelkich starań, aby w atmosferze szacunku i zaufania mogli Państwo nawiązać wzajemny dialog na nowo. Kiedy odkryjemy zniekształcone interpretacje rzeczywistości, wtedy docieramy do źródła problemu, co daje klientom możliwość lepszego poznania własnej relacji, zrozumienia pod wpływem jakich emocji i myśli występują konkretne ich zachowania lub pod wpływem jakich zachowań pojawiają się negatywne emocje względem siebie. Dzięki terapii para może osiągnąć harmonię, a potrzeby obu stron mogą zostać zaspokojone.

Terapię dla par i małżeństw w szczególności zaleca się w przypadkach, gdy para chciałaby naprawić relację między sobą, uzyskać pomoc przy rozwiązaniu problemów takich jak chorobliwa zazdrość, zdrada, przemoc lub trudne relacje z innymi członkami bliskiej rodziny. Również w przypadku pogorszenia się komunikacji w związku terapia jest niezwykle pomocna przy jej naprawie. Jeżeli para chce uniknąć rozstania lub rozwodu- terapia jest właśnie dla nich.

Techniki stosowane podczas terapii par i małżeństw

Podczas spotkań wykorzystujemy techniki terapii poznawczo-behawioralnej. Pacjenci uczą się identyfikowania i modyfikowania myśli automatycznych, które bezpośrednio wpływają na ich zachowanie względem siebie; uczą się pracy nad problemami związanymi z regulacją emocji; trenują umiejętność lepszej komunikacji i rozwiązywania problemów.

W myśl nurtu poznawczo-behawioralnego, zmieniając myśli i interpretacje naszych doświadczeń, będące źródłem zaburzeń, zmieniamy także nieprzystosowawcze zachowania. Uświadamiając naszym klientom wzajemność tych komponentów, rozwijamy ich poczucie kontroli nad związkiem i życiem.

Świadczymy pomoc w oparciu o szerokie, psychologiczne wykształcenie i wieloletnie doświadczenie zawodowe, poparte szeregiem sukcesów i niezwykłą różnorodnością przypadków, które rozszerzały naszą wiedzę o konfliktach partnerskich. Dbamy o nasz stały rozwój, nieustannie się rozwijają ci szkoląc. Pracujemy pod stałą superwizją, kierując się wszelkimi standardami etycznymi obowiązującymi psychologów. Zapewniamy poufność, bezpieczeństwo, indywidualne podejście oraz pełne zrozumienie, szacunek i empatię.

Co umożliwia terapia par i małżeństw?

Terapia umożliwia lepsze poznanie partnera i samego siebie. We współpracy z psychoterapeutą mają Państwo możliwość znaleźć wyjście z trudnych sytuacji, wypracować skuteczną drogę porozumienia, nauczyć się rozmawiać i przedstawiać swój punkt widzenia. Terapia par i małżeństw w naszym gabinecie psychologicznym w Szczecinie może być pierwszym i przełomowym krokiem do ratowania związku.

Nasi klienci nauczą się przede wszystkim jakie możliwości kryją się za zmianą zachowań, wytwarzaniem korzystnych reakcji i adaptacyjnych nawyków. Pary, które zdecydują się skorzystać z naszej profesjonalnej pomocy nabędą umiejętności rozpoznawania negatywnych myśli i emocji. Pod koniec terapii nasi klienci będą w stanie przenieść umiejętności nabyte w gabinecie z psychoterapeutą, na rzeczywiste sytuacje, kryzysy i problemy występujące na co dzień. W następstwie para, która skorzysta z możliwości jakie niesie za sobą psychoterapia w naszym centrum psychoterapii poznawczo-behawioralnej, będzie mogła samodzielnie radzić sobie z problemami i nauczy się zapobiegać ich nawrotom.

Terapia małżeńska lub par umożliwia odbudowanie straconego zaufania, wzajemnych, ciepłych relacji oraz utraconego poczucia bezpieczeństwa. Dzięki niej będą Państwo w stanie ujrzeć swoje problemy w zupełnie nowym świetle, bardziej obiektywnym, w szerszym spojrzeniu, z innej perspektywy, bez negatywnych emocji i z nową energią do działania.

Dajcie sobie pomóc – skorzystajcie z możliwości terapii poznawczo-behawioralnej

Nasi psychologie i psychoterapeuci pozwolą Państwu określić i zrozumieć przyczyny kryzysów i trudności, odnaleźć satysfakcjonujące obie strony rozwiązania oraz nabyć umiejętności i wiedzę potrzebną do samodzielnego rozwiązywania problemów w przyszłości.
Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z naszą indywidualną ofertą i przedyskutowania formy Państwa terapii.

 

terapia dla par w szczecinie ctpb terapia dla par szczecin wyjątkowa terapia dla par w szczecinie terapia dla par ctpb szczecin profesjonalna terapia dla par warto skorzystać z terapii dla par Szczecin