Psychoterapia dzieci i młodzieży Szczecin

Psychoterapia dzieci i młodzieży – Szczecin

Trudny okres w życiu może dopaść każdego z nas. Nie inaczej jest w przypadku dzieci i młodzieży, które nie mogą samodzielnie poradzić sobie z narastającymi problemami. Poszukiwanie wsparcia u rodziców, nauczycieli, czy rówieśników może nie przynieść pozytywnego efektu. Jak pomóc pociechom w ich trudnym czasie i gdzie kierować swoje kroki w przypadku nieradzenia sobie z rolą wspierającego opiekuna? Psycholog dziecięcy w Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Szczecinie znajdzie odpowiednią drogę do odzyskania prawidłowej kondycji psychicznej Twojej pociechy i wypracuje u niej mechanizmy potrzebne w radzeniu sobie z trudnościami.

Zadzwoń i umów się na wizytę. Zdecyduj jaką formę kontaktu preferujesz. W przypadku wątpliwości nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji.

Na czym polega psychoterapia dzieci i młodzieży?

Psycholog dziecięcy, prowadzący spotkanie z najmłodszymi, rozpoczyna cały proces od konsultacji problemu z opiekunami. Jest to czas, w którym terapeuta może zrozumieć, co niepokoi rodziców i jakie problemy pojawiły się w przeciągu ostatniego czasu. W trakcie spotkania opiekunowie przekazują wszelkie niezbędne informacje na temat pociechy, w tym szczegóły dotyczące rozwoju, a także sytuacji rodzinnej. Etap pracy z dzieckiem, to już moment, w którym pacjent oswaja się z nową sytuacją i poznaje psychoterapeutę – pierwsze spotkanie odbywa się w obecności rodzica. W miarę upływu czasu dziecko nawiązuje lepszy kontakt z terapeutą. Z uwagi na to, że rozwój psychiczny dziecka to wieloletni proces, najmłodsi nie potrafią sprecyzować i nazwać trudności, z jakimi przyszło im się zmagać, lub nawet nie wiedzą, że zmiany w ich zachowaniu mają szersze podłoże.

Podczas całego procesu, psycholog dziecięcy tworzy warunki przyjazne temu, aby psychoterapia mogła przebiegać prawidłowo. W trakcie leczenia wykorzystywane są narzędzia psychologiczne, których celem jest zmiana dotychczasowego, budzącego niepokój zachowania i sposobu funkcjonowania nieletniego pacjenta, a więc dotarcia do źródła problemu i rozwiązania go. Psycholog dziecięcy może zlecić dalszą diagnostykę dziecka, konsultację z lekarzem psychiatrą, terapię obejmującą całą rodzinę, bądź pracę indywidualną z opiekunem. Psychoterapia dzieci i młodzieży w większości przypadków trwa od kilku do kilkunastu spotkań.

Czy psychoterapia dziecka działa?

Wczesne wykrycie problemu, przyczyniającego się do zmiany zachowania małego pacjenta, może skutkować efektywniejszymi wynikami w dość krótkim czasie, biorąc pod uwagę momentu rozpoczęcia współpracy z psychoterapeutą. Ważne jest, aby opiekunowie, szybko reagowali na niepokojące sytuacje i zgłaszali objawy specjaliście.

W przypadku gdy dziecko lub nastolatek dobrze ukrywa własne problemy, istotna jest obserwacja i wychwycenie nawet najdrobniejszych zmian w sposobie funkcjonowania. Tu, ważne jest, aby rodzic często poświęcał czas na rozmowę, pozwalającą na wykrycie tych elementów, które powinny wzbudzać zaniepokojenie.

Psycholog dziecięcy – kiedy skorzystać z pomocy?

Każde dziecko zachowuje się inaczej – wynika to ze specyfiki charakteru oraz tempa rozwoju. Ważnym sygnałem jest drastyczna zmiana w sposobie bycia dziecka oraz w jego przyzwyczajeniach. Jest to moment, w którym powinniśmy reagować. Skorzystaj z konsultacji lub pomocy psychologa dziecięcego jeśli:

  • Twoje dziecko rozwija się wolniej;
  • ma trudności w nawiązywaniu relacji;
  • przeżywa stany lękowe;
  • ma problemy ze skupieniem i koncentracją;
  • cierpi na bezsenność;
  • cierpi na zaburzenia w odżywianiu;
  • przejawia skrajne stany emocjonalne – milczy lub jest wybuchowe.

Szczecin psycholog dziecięcy – cena

Szczecińskie Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej to kompleksowa pomoc psychologiczna, którą prowadzi nasza wykwalifikowana kadra. Psycholog dziecięcy pełni rolę wsparcia oraz pomaga najmłodszym, którzy borykają się z problemami i przejawiają zmiany w postawie. Sprawdź naszą cenę – koszt psychoterapii dziecięcej i młodzieżowej możesz sprawdzić w zakładce cennik i zasady przyjęć.

Psycholog dziecięcy Szczecin

Oferta usług CTPB w Szczecinie to szerokie spektrum pomocy z zakresu psychologii i psychoterapii, którą kierujemy do osób wymagających pracy ze specjalistą. Psycholog dziecięcy wspomoże opiekunów w ich dążeniu do odzyskania pozytywnych relacji z dzieckiem, lub wskaże przyczyny problemu i zmian, jakie rzutują na jego zachowanie.

Skorzystaj z pomocy doświadczonych specjalistów. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem drogi mailowej. Wybierz usługę terapii, która Cię interesuje, i umów się na spotkanie.