Terapia par i małżeństw

Terapia par i małżeństw – Szczecin

Terapia par i małżeństw Szczecin

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej prowadzi swoje usługi na terenie Szczecina. Terapia par i małżeństw skierowana jest do osób pozostających zarówno w związku formalnym, jak i nieformalnym, w którym nastąpił kryzys. Udział w spotkaniach ma za zadanie wyzbyć się uczucia obojętności czy rozczarowania wzajemnymi relacjami. Dzięki technikom oraz wiedzy, w jaką zostali wyposażeni nasi specjaliści, osoby korzystające z pomocy będą miały możliwość spojrzenia na swoje problemy z innej perspektywy. W naszych gabinetach psychologicznych dołożymy wszelkich starań, aby w atmosferze szacunku i zaufania pary mogły nawiązać wzajemny dialog na nowo.

Terapia par i małżeństw – na czym polega?

Początek związku rozpoczyna etap budowy relacji, przez jaki przechodzi każda para. Okres fascynacji, uczenia się siebie nawzajem, a także praca nad tolerowaniem własnych zachowań, to czas mierzenia się z osobistym wymiarem akceptacji. Terapia dla par kierowana jest do osób, których relacje uległy znacznemu pogorszeniu, a ciągłe oddalanie się od siebie rozrywa dotychczasową zbudowaną więź. Kryzys występujący między dwojgiem ludzi może być spowodowany wieloma czynnikami – pracą i karierą, brakiem czasu dla drugiej osoby, brakiem umiejętności w określaniu własnych potrzeb, trudnościami z wychowaniem dzieci, oraz wieloma innymi. Terapia par i małżeństw to czas, który ma na celu odbudować wzajemne relacje oparte na szacunku, oraz wyzbycie się silnych i negatywnych emocji rzutujących na jakość stosunków między małżonkami.

Złość, poczucie niespełnienia, odtrącenie przez drugą osobę, brak pomocy w chwili kiedy tego najbardziej potrzebujemy – to wszystko przyczynia się do sukcesywnego kruszenia się więzi. Podczas spotkań wykorzystujemy techniki terapii poznawczo-behawioralnej. Pacjenci uczą się identyfikowania i modyfikowania myśli automatycznych, które bezpośrednio wpływają na ich zachowanie względem siebie: uczą się pracy nad problemami związanymi z regulacją emocji, trenują umiejętność lepszej komunikacji i rozwiązywania problemów.

Oferta naszego Szczecińskiego Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej, to szansa na ponowne zbliżenie się do siebie i odkrycie związku na nowo. Usługi terapeutyczne prowadzone są przez doświadczonych i profesjonalnych psychologów, którzy od lat w swojej pracy posiedli skuteczne formy pomocy parom, których relacje pozostawały przez dłuższy okres czasu w kryzysie.

Do kogo kierowana jest terapia dla par – Szczecin?

Terapia par i małżeństw to czas, dotyczący osób, które chcą odkryć przyczyny konfliktów, ale i odnaleźć równowagę w związku. Spotkania mogą przebiegać zarówno w obecności partnera, jak i odbywać się indywidualnie. To od specjalisty w dużej mierze zależy, w jakich okolicznościach będzie przebiegał cały proces. Konsultacje indywidualne to dla psychoterapeuty szansa, aby wysłuchał każdej ze stron – metoda ta ma na celu uświadomienie specjaliście, jak duży jest problem i jakie narzędzia będą efektywną formą pomocy. Indywidualna terapia par sięga do korzeni problemu oraz do głębokich pokładów emocjonalnych. W zależności od tego, jaką strategię przyjmie psychoterapeuta, terapia dla par może odbywać się częściowo wspólnie, a częściowo być rozmową w obecności samego specjalisty.

W przypadku par, u których ciężko jest zauważyć pogarszające się stosunki, lub gdy relacje nie mają nic wspólnego z partnerstwem (jedna ze stron pozostaje pod mocnym wpływem drugiej), problem może tkwić w manipulacji i brak autonomiczności jednego z partnerów – w takiej sytuacji warto rozpocząć spotkania jak najszybciej. Silne oddziaływanie jednej ze stron może mieć znamiona przemocy psychicznej, w której poszkodowany traci umiejętność dostrzegania problemu, obwiniając się za sukcesywne ochładzanie wzajemnych relacji.

Współcześnie coraz więcej par decyduje się na terapię. Związane jest to z wyższą świadomością tego, że psychoterapia to rodzaj pomocy i rozwoju, którego nie należy się wstydzić. Posiadanie świadomości na temat terapii dla par daje większe możliwości w poprawie relacji. Udział w niej, ma na celu spojrzenia na problem z szerszej perspektywy.

Kiedy terapia dla par ma sens?

Pogarszające się wzajemne relacje, oraz próba ich odbudowy w domowym zaciszu nie przynosi zamierzonego skutku. W chwilach kryzysu, którego naprawa we własnym zakresie tylko pogarsza obecny stan, potrzebna jest pomoc z zewnątrz. Terapia par i małżeństw w towarzystwie specjalisty, umożliwia poprawienie wzajemnej komunikacji, zrozumienia własnych potrzeb, powodów wzajemnej nietolerancji – to czas wyjaśnienia nieporozumień, wypracowania postępowań, zrozumienie własnych emocji i reakcji, a także odnalezienie kompromisu.

Najważniejszym krokiem do poprawy relacji oraz scalenia związku, jest zdecydowanie się na terapię przez obie strony. Dużym utrudnieniem w całym procesie będzie zaangażowanie w odbudowę związku tylko jednego partnera podczas gdy drugi pozostaje nieufny i sceptyczny w kwestii skuteczności terapii. W przypadku gdy jedna i druga osoba dostrzega narastający problem, sesje mają większą szansę powodzenia.

Z pomocy doświadczonego terapeuty należy skorzystać już na wczesnym etapie kryzysu. Zdiagnozowanie go u pary tylko przyspieszy powrót do równowagi, a tłumione przez tygodnie i miesiące urazy nie będą przybierać na sile. Istotne jest, aby reagować gdy zauważone zostaną już pierwsze symptomy obojętności i ochłodzenia się wzajemnych relacji.

Ile trwa terapia par?

Terapia dla par to proces rozciągnięty w czasie. Może on potrwać od 6 do nawet 12 miesięcy, w czasie których terapeuta wprowadza do życia partnerów rozwiązania wspólnie wypracowane podczas cyklicznych spotkań w gabinecie. Zaleca się, aby terapia par odbywała się przynajmniej raz w tygodniu – to pozwoli na regularne pracowanie nad problemami. Zachowanie ciągłości w całym procesie przybliża pary do pozytywnego zakończenia leczenia. Dzięki dłuższemu okresowi trwania terapii zarówno małżonkowie, jak i pary pozostające w nieformalnych stosunkach nabiorą większej świadomości o wzajemnych relacjach, a także o funkcjonowaniu ich związku.

Terapia par i małżeństw – cennik

Terapia dla par prowadzona jest przez wykwalifikowanych psychoterapeutów, którzy przez wiele lat swojej działalności zdobyli cenne doświadczenie w pomaganiu małżeństwom w ustaniu ich kryzysu. Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Szczecinie to miejsce, zapewniające profesjonalną pomoc w miłych i przyjaznych warunkach. W zależności od tego, jaką formę pomocy i jaki czas trwania terapii wybierzesz, określona została cena sesji. Wszelkie koszty związane z konsultacjami podane są w zakładce cennik i zasady przyjęć. Z niej dowiesz się więcej na temat opłat oraz promocji.

Terapia dla par – Szczecin. Jak do nas trafić?

Szczecińskie Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej

ul. Kaszubska 57, 70-402 Szczecin / województwo zachodniopomorskie

Psychoterapia dla małżeństw i par prowadzona jest przez nasz zespół na terenie Szczecina. To tu, posiadamy Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej. Doskonale skomunikowana DK 10 w bliskim sąsiedztwie z naszą siedzibą umożliwia szybki, bezproblemowy dojazd i spotkanie z psychoterapeutami. Blisko położone Stare Miasto Szczecina, a także inne ważne punkty na jego mapie, jak: Brama Portowa, Plac Andersa, czy Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, ułatwiają identyfikację działalności naszych gabinetów. Klienci, którzy zdecydują się dojechać do nas samochodem, mogą skorzystać z miejsc postojowych znajdujących się bezpośrednio pod siedzibą CTPB.

Psychoterapia dla małżeństw i terapia par – Szczecin

Terapia dla par umożliwia lepsze poznanie partnera i samego siebie. We współpracy z psychoterapeutą małżeństwa oraz pary pozostające w niesformalizowanym związku mają możliwość wypracowania skutecznej drogi porozumienia, nauczenia się na nowo komunikacji i przedstawienia swojego punktu widzenia. Terapia par i małżeństw może być pierwszym i przełomowym krokiem do ratowania relacji.

Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Szczecinie to szansa na nowy rozdział w Twoim życiu. Za drzwiami gabinetów możesz liczyć na zrozumienie oraz pełne zaangażowanie naszych terapeutów. W ciepłej i pełnej zrozumienia atmosferze będziesz miał szansę otwarcia się na problemy zachodzące wewnątrz Twojego związku, a także przyjrzenia się im z innej perspektywy.

Zapoznaj się z naszymi usługami i wybierz interesującą Cię terapię. Skorzystaj ze zniżki. Aby dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami telefonicznie lub napisz do nas za pośrednictwem maila. Umów się na wizytę stacjonarną lub online, i skorzystaj z pomocy specjalistów.